WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

Bonnie Kedi Konserve Tavuk Parça Etli 

Bonnie Kedi Konserve Tavuk Parça Etli 

Bakımını üstlendiğiniz kediniz için, elbette öncelikli göreviniz, onun sağlığını korumanız olmalıdır. Kediniz hayatı boyunca birçok hastalıkla karşılaşabilir. Bu hastalıkların oluşmasının ardındaki en büyük sebeplerden biri, kedinizin aksattığınız ve önemsemediğiniz aşılarıdır. Çoğu bulaşıcı ve ölümcül hastalığın rottweiler önlenmesinde hayati önem taşıyan aşıların ihmal edilmeden kedinize uygulanması hayati önem taşımaktadır. Kedinizin hastalanmasının diğer önemli sebebi ise, bakımının ve beslenmesinin olması gerektiği gibi sağlanmamasıdır. 

İyi bakılmayan ve özellikle iyi beslenemeyen kedilerin, bağışıklık sistemleri zayıflayacak ve vücutlarında ki savunma sistemi, hastalıklara karşı zayıf düşecektir. Kedinizin iç ve dış parazitlere karşı savunmasının güçlü olması için, yine aşılarının ve beslenmesinin düzenli olarak sağlanması önemlidir. Kedilerde oluşan parazitler iç parazitler ve dış parazitler olmak üzere ikiye ayrılır. Halsizlik, iştahsızlık ve zayıflama gibi belirtilerle ortaya çıkan iç parazitler, parazit bulaşmış olan suyun içilmesi, yemeğin yenmesi ya da dış parazitler gibi nedenlerle bulaşmaktadır. 

Genelde mide ya da bağırsak bölgesine tutunan iç parazitlerin, veteriner hekim kontrolünde tedavisi gerekmektedir. Dış parazitler ise, kene, pire ve uyuz en sık görülen çeşitlerdir. Yoğun bir kaşıntıya neden olan pireler, kedinizi ısırma esnasında, iç parazitleri de kedinize bulaştırabilir. Kedilerin kanlarını emerek satılık rottweiler yavrusu beslenen keneler ise kansızlığa neden olabilir. Kenelerde, pireler gibi, kedinize iç parazit bulaştırabilir. Uyuz böcekleri ise, kedinizin doku artıkları ve kanı ile beslenen ve yoğun bir kaşıntıya neden olan dış parazitlerdir. 

Tüy bakımı ihmal edilen, yetersiz ve dengesiz beslenmeyerek, bağışıklık sistemi zayıf olan kedilerde daha sık görülür ve bulaşması çok hızlı olur. Kedinizi iç ve dış parazitlere karşı korumanız aslında çok da zor değildir. İç parazitler için, veteriner hekiminizin önerdiği, aşıları yaptırmanız önemlidir. Dış parazitler için ise, pire- kene tasmaları ve vücuda uygulanan parazit damlaları, kurtarıcınız olacaktır. Bu önlemlerin dışında, kedinizin bakımı ve beslenmesine de gerekli önemi vermeniz önemlidir. 

Çiğ et, çiğ sosis, salam gibi şarküteri ürünleri ile beslenen kedilerde, iç parazit oluşma olasılığı yükselmektedir. Ayrıca sağlıklı beslenemeyen kedilerin bağışıklık sitemlerinde oluşan zayıflık, sadece parazitler konusunda değil, birçok konuda kedinizin sağlığını tehdit eder. Kedinizin sağlığını korumak için, kesinlikle kedinizi sağlıklı beslemelisiniz. Kedinizi ev yemekleriyle beslemeniz, siz ne yerseniz ona da onu vermeniz ya da artan yemeklerle beslemeniz, kedinize farkında olmadan da olsa, yaptığınız en büyük kötülük olacaktır. 

Bu tarz beslenen kediler, yeterli düzeyde beslenemedikleri için, kesinlikle sağlıklı olmayacaklardır. Kedinizi beslemek için yapacağınız tercih, kedi mamalarından yana olmalıdır. Kedi mamaları, kedilere özel hazırlandıkları için, kedinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde sunulmuştur ve kedi satılık rottweiler mamaları, kedinizin sağlıklı beslenmesi konusunda en büyük yardımcınız olacaktır. Kedinizi kedi maması ile beslemeye karar vermeniz durumunda, yapmanız gereken tek şey, kaliteli bir kedi maması seçimi yapmanızdır. 

Mama seçimi yaparken, mamanın içeriğini iyi yorumlamalı, kedinizin sağlığını olumsuz etkileyecek besin gruplarını bilmeli ve zararlı maddelerin neler olduğunu öğrenmeniz önemlidir. Piyasada satışa sunulan yüzlerse kedi mamasından bir tanesi de, Bonnie kedi konserve tavuk parça etli kedi mamasıdır. Bonnie kedi konserve tavuk parça etli kedi mamasının, çok da kaliteli bir kedi maması olduğu söylenemez. Söz Konusu mamada tahıl bulunması, mamanın olumsuz özelliklerinden biridir. 

Ayrıca mamanın içeriğinde hangi tahılların, hangi oranda kullanıldığı da tam olarak belirtilmemiştir. Bonnie kedi konserve tavuk parça etlide bulunan et ürünleri, mamanın en büyük olumsuzluklarından biridir. Kedi mamalarında birçok mama firmasının tercihi olan et ürünleri, kalitesiz ve sağlıksız ürünlerdir. Hayvanın yenmeyen yerlerinden ya da ölmüş bir hayvandan sağlanan et ürünleri, kedilerin sağlığını bozabilecek ürünlerdir. Bu mamada da kullanılan et ürünleri, mamanın protein kalitesini de düşürmektedir. 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: