WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

Bonnie Kedi Konservesi 

Bonnie Kedi Konservesi 

  Kediler doğaları gereği avcı ve yırtıcı hayvanlardır. İhtiyaç duydukları besini avlanarak karşılarlar yani ekmeklerini taştan çıkarırlar fakat biz bunları genellikle büyük kedileri televizyondan seyrederek görürüz, aslan, kaplan familyasının en küçük üyeleri olan, sokaklarda her gün karşımıza çıkan ve evcilleştirerek evlerimize aldığımız küçük kediler aynı doğaya ve karakteristik özelliklere sahip rottweiler olmalarına rağmen biz insanlarla yaşamaya alışmışlardır. Bir kediyi doğasından ayırıp eve hapsetmek tabi ki büyük bir sorumluluğu da yanında getirir. Sokakta ki kediler bile avlanarak beslenirken evde ki kedimiz biz ne verirsek onunla yetinmek zorundadır. 

  Kedi bakımı başlı başına bir meseledir. Sağlığından, tüy bakımına, tırnaklarından diş bakımına büyük bir özen ve ilgi gerektirir. Tüy döktüğü dönemlerde özel vitaminlerle takviye yapmalı, uzayan tırnaklarını düzenli olarak veteriner kontrolünde kestirmeniz gerekir. Diş bakımı özel bir uğraş ve alaka ister, lakin çürük bir diş sağlığını tehdit edebileceği gibi beslenmesine de engel olacaktır. Onun için özel vitaminler, diş bakımı sağlayan özel mamalar ve en önemlisi yine düzenli veteriner kontrolü gerektirir. Mesela kediler içmek dışında suyu pek sevmezler, temizlik işini kendileri satılık rottweiler yavrusu yalanarak yaparlar ve bu sayede temizliğin yanında vücutlarında ki zararlı bakterilerden de salgılarında ki bir madde sayesinde kurtulurlar. Siz bunu bilmeden kedinizi gün aşırı banyoya sokup yıkarsanız bir süre sonra kediniz yalanmayı bırakacak ve türlü hastalıklara davetiye çıkaracaktır. 

  Bunlar gibi çok önemli konulardan biri de seçtiğiniz mamanın kedinize uygun olup olmadığıdır. Kediler seçici canlılardır ve önüne koyduğunuz her yemi yemeyebilirler. Bunun için onları zorlamak yerine onlar için en uygun mamayı bulmalısınız. Kediler protein ağırlıklı beslenen etobur varlıklar olduğu için mama seçerken bunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Bazı kedi maması üreticileri daha ekonomik olması için tahıl takviyesi yaparlar, fakat tahıllar besin değeri olarak zayıf olmakla beraber kediler için alerji yapabilirler ve sindirimi kolay değildir. Hayvansal gıda bakımından zengin olmalıdır, ne var ki yine bazı kedi maması üreticileri hayvansal gıda yüzdesini arttırmak ve ucuz ürün üretebilmek için hayvanların insan tüketimine uygun olmayan ayrıca besin değeri de olmayan hayvanların iç organ, toynak gibi işe yaramayan kısımlarını un haline getirip mamaya karıştırabilmektedir. Bunlara yakalanmamak için sıkı bir araştırma gerekebilir ve tabi ki bütün bunların yanında kedinizin de mamayı sevmesi gerekir. Dolayısı ile ilk başta büyük mamalar yerine daha küçük paketlerde daha fazla çeşit mama alarak kediniz için en doğru seçimi yapabilirsiniz. 

Bonnie kedi mamaları kediniz için en doğru seçimi yapabilmeniz için titiz çalışmalar sonucu hiçbir renklendirici, katkı maddesi ya da kimyasal madde kullanmadan kaliteli mamalar üretmektedir. İçeriğinde satılık rottweiler bulunan hayvansal gıdalar kediniz için en dengeli protein, enerji ve vitamin miktarını karşılayacak şekilde üretilmekte ve tamamen insan tüketimine uygun maddeler kullanılarak üretilmektedir. Kedinizin her dönemi için ona en uygun mamayı Bonnie markasında bulabilirsiniz. Sütten yeni kesilmiş kediniz için de, yetişkinliğe ulaşmış kediniz için de, yaşlılık evresine gelmiş kediniz için de, hassas bir yapıya sahip kediniz için de farklı özelliklere sahip birçok çeşit mamayı bünyesinde bulundurmaktadır. Bonnie yaş kedi maması olsun, kuru kedi maması olsun, Bonnie Kedi Konservesi olsun her türlü ihtiyaca karşılık mutlaka bir ya da daha fazla çeşit bulabilirsiniz. 

  Kediler inatçıdır ve sevmediği bir mamayı zorla yediremezsiniz. İnanın dokuz canı olduğu söylenen kediler hiçbir canını sevmediği bir mamayı yemeyerek vermek istemez. Siz ona hak ettiği değeri verin ki o da evinizin neşesi ve sevimlisi olsun. 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: