WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

Bonnie Biftek ve Kuzu Etli Kedi Konservesi 

Bonnie Biftek ve Kuzu Etli Kedi Konservesi 

Kedilerde gebelik süreci önemli bir olaydır ve kedinin gebeliği ve doğan yavrularını emzirdiği süre içerisinde beslenmesine çok dikkat edilmelidir. Kedinizin hamile olduğunu anlamanızı sağlayacak olan ilk belirti kızgınlık rottweiler döneminin sona ermesidir. Hamile bir kedinin meme uçları şişerek daha koyu ve kırmızı bir renk alır. Hamile kalan bir kedi daha fazla yemek yeme ihtiyacı hisseder. Kedinizin hamile olup olmadığını normal yeme alışkanlığından daha fazlasını yemeye başlamasından anlayabilirsiniz. Hamile bir kedinin fazla yemesinden dolayı sabahları şişlik, gaz gibi rahatsızlıkları da olabilir. 

Kedilerin karnı hamileliklerinin beşinci haftasından itibaren sizin fark edebileceğiniz şekilde şişmeye başlar ve doğum gerçekleşene kadar da şişmeye devam eder. Kedinizdeki davranış değişiklikleri de her zaman olmasa da genellikle hamile olduğunu gösteren işaretlerdendir. Kediniz bu dönemde duygusal değişiklikler yaşayacaktır. Kimi zaman sizinle uzun süre zaman geçirmek isteyecek ve dibinizden hiç ayrılmayacak, kimi zaman da aksileşen kedinizi hiç tanımadığınız durumlar da olabilecektir. 

Hamile bir kedinin beslenmesi, kedilerin diğer tüm yaşam evrelerindeki öneminden daha dikkat edilmesi gereken bir dönemdir. Anne kedinin iyi beslenmesi, hem anne kedinin sağlığı hem de karnındaki yavru kediler için gereklidir. Bu dönemde kedilere verilecek besinler kedinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek tarzda seçilmelidir. Normal beslenmenin haricinde ek olarak yavru kedi maması ile takviye edilerek anne kedinin karnındaki yavru kedilerin gelişimi de sağlanabilir. 

Burada dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta da kedinizi hamile kalır kalmaz aşırı yemesi için zorlamamalısınız. Hamileliğin ilerleyen satılık rottweiler dönemlerinde kediniz zaten ihtiyaç duyduğunda fazla yemeye başlayacaktır. Hamileliğin erken döneminde aşırı besin tüketimiyle birlikte aşırı kilo alan kediler doğum esnasında çok ciddi problemler yaşayabilmektedir. Kediler et obur varlıklar oldukları için doğaları gereği protein oranı yüksek besin maddeleriyle beslenmeleri en uygun beslenme yöntemidir. 

Biftek ve kuzu etinin içeriğinde bulunan yüksek protein oranı nedeniyle biftek ve kuzu etli mamalar kedilerin protein ihtiyacını karşılamada en uygun besinlerdir. Proteinler kedilerin bağışıklık sisteminin güçlenmesinde, kas ve kemik yapılarının güçlenmesi de ve deri ve tüy gelişiminde önemli rol oynarlar. Hamile kedilerde bağışıklık sistemi de çok önemli bir unsurdur. Hamile olan bir kediyi beslerken mutlaka haftanın 1-2 günü biftek ve kuzu etli mamalarla beslemek bağışıklık sistemlerini güçlendirmek adına önemlidir. Kedilerin hamilelik süresince hastalanmamaları hem anne kedi için hem de yavru kediler için dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur. Hastalanan anne kedinin iştahı kapanır ve ne kendi ihtiyacı olan besinleri ne de karnındaki yavrularının ihtiyacı olan besinleri dışardan temin edebilir. 

Bonnie Biftek ve Kuzu Etli Kedi Konservesi içerisinde bulunan besin maddeleri açısından kedinizin protein alımı için uygun bir mamadır. Bonnie Biftek ve Kuzu Etli Kedi Konservesini kedinizin erginlik dönemindeki satılık rottweiler yavrusu protein ihtiyacını karşılaması için kullanabileceğiniz gibi kedinizin hamilelik dönemi için de ek besin olarak haftanın bir kaç günü kullanabilmeniz mümkündür. 

Bonnie Biftek ve Kuzu Etli Kedi Konservesini içeriğinde, sığır eti, kuzu eti, diğer et ürünleri, sığır ve kuzu eti aroması, sığır ve kuzu eti jölesi, tahıllar, bitkisel protein, mineraller ile vitaminler bulunmaktadır. Bonnie Biftek ve Kuzu Etli Kedi Konservesinin içeriğinde ölçülen besin değerleri ise %9,10 ham protein, %5,50 ham yağ, %0,80 ham lif, %1,80 ham kül ve %82,8 nem şeklindedir. Bonnie mamaları taze Yeni Zelenda et ürünlerinden üretilmekte olup kolay sindirilebilir olması doğaları gereği sindirim sistemleri yavaş çalışan kediler için uygun bir besin kaynağı olmaktadır. 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: