WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

Bonnie Biftekli Ve Böbrekli Parça Etli Yetişkin Kedi Maması 

Bonnie Biftekli Ve Böbrekli Parça Etli Yetişkin Kedi Maması 

Kediler genel olarak 20 yıla kadar yaşayabilen ve genetiksel özelliklerinden dolayı farklı renklerde bulunabilenden memeli hayvanlar statüsüne giren evcil hayvanlardır. Kediler genel olarak 20 yıla kadar yaşayabilmesine rağmen rottweiler kedilerin ortalama yaşam süreleri 14 yıl kadardır. Kediler hassas hayvanlar oldukları için bakımlarını iyi gerçekleştirmeniz durumunda yaşam süresi uzayacaktır. Çocuğunuza ya da ailenize yavru bir kedi almak ve onun bakımını ve beslenmesini kendiniz gerçekleştirmek istiyorsanız Bonnie Biftekli ve Böbrekli Parça Etli Yetişkin Konserve Kedi Maması tanıtımını yaptığımız bu makalemizi okumanızı tavsiye etmekteyiz. 

 Köken olarak Mısır Uygarlığına dayanan kediler ilk olarak Kuzey Afrika’da ortaya çıkmışlardır. Kuzey Afrika’nın bunaltıcı sıcağından dolayı ilk başlarda yırtıcı hayvan statüsünde olan kediler daha sonraları farklı uygarlıklarla ve yerlerle tanıştıktan sonra evcilleşmişlerdir. 

 Evinize alacak olduğunuz yavru kedi ilk başta zaten sizleri masum bakışları ile sizleri etkileyecektir. Kedileri kendinize ve ailenize alıştırmak için onların bakımını ve beslenmesini asla aksatmamanız gerekmektedir. Kedilerinize ne kadar iyi bakarsanız onlar da sizlere çok çabuk alışacak ailenizin bir parçası olacaktır. Yavru satılık rottweiler yavrusu kedilere bakımlarını çok iyi yapmalısınız. Çünkü ortalama olarak 14 yıl içerisinde maalesef kedilerinizi kaybetmek zorunda kalacaksınız. 

 Yavru kedilerinizi evinizde beslemeyi düşünüyorsanız kediniz için bu durum biraz huzursuz olabilir. Çünkü kediler evinizin ortamına hemen alışamayabilirler. Bu süreç içerisinide sizlere düşen ise kedinize kendini huzurda hissetmesi için oldukça şefkatli davranmanızdır. Sizler için eviniz gayet yaşama uygun bir yer olabilir fakat yavru kediler evinizde bulunan büyük eşyalardan korkabilir ve ürkebilir. Bu durumda size de alışması zaman alabilir. Bundan dolayı evinizde yavru kedi besleyecekseniz evinizi onların huzurda hissedebileceği şekilde dizayn etmeniz gerekmektedir. Yavru kediler bulundukları alana çok çabuk alışabilen hayvanlardır. Ama yine de kedileriniz uyurken yattıkları yerin altına sıcak bir su şişesi koymalısınız. Çünkü kediler kardeşleri ile yatarken oldukça sıcak ortama alışmışlardır. Aynı zamanda kedinizin bulunacağı ortam çok fazla kuru olmamalı ve oldukça havalandırılmalıdır. Çünkü kediler her ne kadar evcilleşseler bile özlerinde doğa hayvanlarıdır. 

 Kedilerinizin bir başka sorunu da çok fazla hareket halinde olması olabilir. Kedileriniz çok fazla hareket halindeyken sizler de onlara zarar gelmesinden endişelenip huzursuz olabilirsiniz. Kedinizin güvende sizlerin de huzurda olması için evinizdeki pencereleri kapalı tutmaya özen göstermeli soba veya şömine bacalarından kedinizi uzak tutmanız gerekmektedir. Aksi takdirde kediniz kaçabilir kaybolabilir pencereden düşebilir veya bacaya düşüp yanabilir.  

 Yavru bir kedi için olmazsa olmaz konulardan biri de sağlıklı beslenmedir. Yavru kediler asla ve asla süt ile beslenmemelidir. Çünkü süt kedinizin ishal olmasını sağlayabilir bu durumda da kedilerinizin sağlığı satılık rottweiler bozulabilir. Bu durumda sizler de bir hayli rahatsız olabilirsiniz. Bu durumda hem kediniz hem de sizler huzursuz olabilirsiniz. Kedilerinizin beslenmesi için onlara kedi maması verebilirsiniz. Ancak ilk başlarda sizden önce kullandığı mamayı kesmemelisiniz. Kedinize yeni vereceğiniz mamayı eski maması ile karıştırarak vermeye özen göstermelisiniz. 5-7 gün arası bir durumda kediniz yeni mamasına alışmış olacaktır. Kediniz 3 aydan küçük ise günlük 4 öğün mama vermelisiniz. 3 ila 6 ay arasında ise ortalama günde 3 öğün, daha sonrasında ise günde ortalama 2 öğün mama vermelisiniz. Kedinize vermiş olduğunuz mamanın az miktarda fakat sık sık verilmesine özen gösteriniz.  

Yavru kedileriniz için hazırlamış olduğumuz Bonnie Biftekli ve Böbrekli Parça Etli Konserce Kedi Maması kedilerinize güven içinde verebilir ve kedilerinizi sağlıklı bir şekilde besleyebilirsiniz. Biz seçtiğiniz için teşekkür ederiz.. 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: