WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

Bosch Active Yüksek Aktivite Yetişkin Köpek Maması 

Bosch Active Yüksek Aktivite Yetişkin Köpek Maması 

Canlıların günlük hareketlilik ihtiyacı bir nevi yeme içmeleri gibidir. Hareketi ve canlı olan doğal yaşamları fizyolojilerine yansır. Aktif ve enerji dolu bir canlı vücudu her daim besin ihtiyacı içinde olacaktır tükettiği ürünlerin sindirimini ve atımını hızlı ve kolay şekilde yapabildiği için. Yüksek aktivite gerektiren hareketli işler ya da köpekler için yükske aktivite gerektiren yürüyüş ve koşular için geliştirilmiş rottweiler mama içerikleri vardır. Özellikle normal ev köpekleri dışında belli kurum ve kuruluşlarda eğitim köpekleri olarak bilinen ırklar yüksek aktivite ve algı seçiciliği yaratan besin ve mama ürünlerini tüketmeleri gerekmektedir. 

Günlük efor harcayan bu köpekler için bir nevi enerji yiyeceği olarak günlük besin ihtiyacının karşılanacağı yeterli miktarda mama takviyeleri yapılmalıdır. Besin ve besin bileşenlerin tüketimi hormonları tetiklemesi nedeniyle algı, bilinç, his, farketme, ayırt etme vb. fizyolojik yapılarda çalışmaya başlayacaktır. Sağlıklı ve dengeli beslenen köpeklerde bu işlevsel fonksiyonlar aktif olarak çalışacaktır. Ve bu aktif çalışma hızını durağanlaştırmamak için yüksek değerde besin içerikleri ve karışımlar ile yüksek aktivite değerli mamaların tercih edilmesi gereklidir. Böylelikle yetişkin köpeklerde görülecek enerji artışı onların daha çok dış çevreye ve nesnelere yoğunlaşmasına neden olacaktır. 

Mama İçeriği Hakkında Detaylar ; 

Hareketlilik ve canlılık her köpeğin doğasında olağan şeydir. Fakat bazı köpekler zamanla durağanlaşır. Bu durağanlığı ortadan kaldırmak için Bosch markası yeni bir mama içeriği kullanıma sunmuştur. İçeriğindeki satılık rottweiler yavrusu zengin besinler kilo alımı ya da diyabet oluşturacak besinlerden çok hareketlilik ve canlılığı arttırmaya yöneliktir. Özellikle çiftleşme dönemindeki köpekler için yüksek aktiviteli mama içerikleri tavsiye etmektedir uzman veterinerler. Sebebi ise; dış çevreye olan algı ve duyularını kapatmaması sağlanmalıdır köpeklerin. Aksi halde çiftleşme dönemlerinde köpeklerde rahatsız edici salya ve ses içerikleri duymak mümkündür. Salgıladıkları salyalar genel itibariyle bakteri içerikli olabilir bunu engellemek için fosfor bileşenleri kullanılmıştır. 

Fosfor etkisi ile kötü ağız kokusu giderilirken yüksek hareketlilik ve canlılık yakalanacaktır. Örneğin; tavuk ve benzer ürünler bu evredeki yetişkin köpekler için faydalı besin halini alırlar. Yüksek performansın ve vücut direncinin sağlanması ile köpeklerin çiftleşme dönemlerini kolaylıkla atlatılması sağlanacaktır. Doğal karbonhidrat değerleri ile köpeklerin vücutlarına şeker ihtiyaçları alması da sağlanmıştır.  

Yaşlılık dönemindeki köpeklerde de bu mama kullanılabilir. Bu dönemdeki köpekler hareketten ve canlılıktan yoksun kalırlar. Duyu ve algı seçiciliği zayıflar, tüy dökümü artar, bir takım hastalıklar ortaya çıkmaya başlar. Bunların satılık rottweiler önüne geçmek için şeker değeri kaldırılmış pancar posası ve pancar küspesinden yararlanılmıştır. Hayvan yağlarından oluşan protein tozları ile yaşlı evredeki köpeklerinde günlük aktivitesini hareket haline geçirebilir ve canlılığı yakalanabilmektedir. 

Bosch Active Yüksek Aktivite Yetişkin Köpek Maması İçeriğindeki Besin ve Besin Bileşenleri Nelerdir ? 

Kurutulmuş taze tavuk etleri, tavuk kanat etleri, hidrolize edilmiş tavuk yağları, bütün halde kurutularak ilave edilmiş çeşitli kanatlı yumurtaları, öğütülmüş arpa, tavuk eti unu stabilize edilmiş, buğday, hayvansal yağ içerikleri, şekeri alınmış pancar küspesi ve pancar posası, sarı bezelye lifleri, kuru maya , yaş maya, pirinç, pirinç unu, hayvansal et proteinleri, tavuk unu proteinleri, balık ve balık ürünleri, balık yağları, balık unu,kuru maya,yaş maya,sodyum klorür, sodyum,canlı ve taze deniz ürünleri,deniz midyesi,midye tozu,sebze ve meyve lifleri, narenciye besin bitkileri. 

  Kullanım şekli olarak günlük aktivite ve canlılık kazanması için 6 porsiyon tavsiye edilir. Azar azar ve sık aralıklarla. Evcil hayvanların severek içtiği besin sıvıları ile beraber tüketilebilir. Aynı zamanda su bulundurulmalıdır. 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: