WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

Biftek ve Dana Etli Köpek Maması 

Biftek ve Dana Etli Köpek Maması 

Et tüketimi, doğru yapıldığı takdirde vücudumuz için faydalı ve sağlıklı bir besin haline gelmektedir. Bundan yaklaşık bir on yıl önce hastalıkların sebebi çoğu zamanla etten kaynaklanmaktaydı. Bunun sebebi tam da etin yanlış tüketimi idi. Etin tüketimi son zamanlarda tavuk etine oranla satış rottweiler oranında daha geridedir. Çünkü beyaz et, kırmızı ete oranla daha çok tercih edilmeye başlanılıyor. Hâlbuki kırmızı etin faydaları tavuk etine oranla daha yüksek. 

Etin Sağlığa Faydaları; 

Vücuttaki kas ve kemiklerin daha sağlıklı bir şekilde gelişmesine içerdiği vitamin ve minerallerle katkı sağlamaktadır. Vücut sağlığımız için en gerekli ve faydalı besin kaynağımız olan et, besinlerin sindirimi için vücuda yardımcı olmaktadır. Besleyici özelliği ile ön planda olan et, bize gerekli olan enerjiyi stabil oranda tutar. 

 • Hayvansal bir besin olduğu için vücuda oldukça yararlı bir besin kaynağıdır. 
 • Vücut için en çok gerekli olan proteinin yanı sıra sağlığımızı koruyan diğer gerekli besinleri de içeriğinde bulundurur. 
 • Tavuk eti kadar olmasa da, dana eti de sindirimi kolaylaştırmaktadır. 
 • Beyinsel fonksiyon özelliklerini etkileyen Kreatin, içeriğinde yer almaktadır. Kreatin, zihinsel ve de fiziksel özelliklerin performansını artırma özelliği ile bilinmektedir. 
 • Beyinin sağlığı bakımından oldukça faydalı olan Omega-3 içermektedir. Bunun yanı sıra yine aynı şekilde beyin sağlığı için B6 ve B12 vitaminlerini barındırmaktadır. 
 • Belirli bir düzende tüketilen et, beyin ve satılık rottweiler yavrusu zekâ gelişimi aynı zamanda da sağlığı için önemli bir besin kaynağı haline gelmiştir. 
 • İçerdiği bol miktarda mineral ve vitamin ile zengin bir besin deposudur. Bu sebeple tükettiğiniz et miktarı az olsa bile vücudumuzun gereksinimi olan besinlerin yüksek oranda vücuda aktarımını sağlamaktadır. 
 • Damar ve kalp hastalıklarının da önüne geçen et, bu tür hastalıklara iyi gelmesinin- ve bunun bilimsel araştırmalarla kanıtlanmasına rağmen- inkâr edilmesi gibi durumlarla karşı karşıya kalmıştır. İçerdiği bol miktardaki doymuş yağ sebebi ile bu kanıya varan kimselerin yanı sıra daha farklı görüşlere sahip olanlarda bulunmaktaydı. Bazı araştırmalar ve kaynaklardan varılan sonuçlara bakıldığında etin faydalı olmaktan ziyade zararlı olduğu savunulan düşünceler asılsız birer iddia olarak kalmışlardır. 
 • Belirli bir düzen içerisinde tüketilen etin getirilerinden olan Kreatin ile kas sağlığı stabil düzeyde tutulur. 
 • Yapılan araştırmalar ve bazı gözlemler sonucunda uzmanların vardığı kanıya göre et ile beslenmeyin kimselerin kas yapılarının, beslenenlerin yanı sıra yaşlanmaya başladıkları dönemlerde kas ile ilgili rahatsızlıklara yakalanma riskinin arttığı ve zayıf bir bünyeye sahip olduğu gözlenmekte. 
 • Et ve et ürünleri, et suyu gibi besin kaynakları kemik sağlığına yararlı mineraller içermektedirler. 
 • Et ürünleri tüketen kimselerin kas ve kemik yapılarının et tüketmeyenlerin (vejetaryenlerin) yanı sıra daha sağlıklı ve dayanıklı olduğu gözlemlenmiştir. 
 • Demir açısından zengindir. Bu sebeple satılık rottweiler kanda meydana gelebilecek anemi hastalığının önüne geçer. 
 • Aynı zamanda kanda demir üretimine katkıda bulunur 
 • Kanın sağlığı açısından faydalıdır. 
 • Hafızanın sağlığı açısından yararlıdır ve hafızayı güçlendirir. 
 • Yaşlılığa yaklaşılan dönemde unutkanlığın önüne geçer. 

Görüldüğü üzere etin faydaları saymakla bitmiyor. Bütün bu özelliklerin bir mamada birleştiğini düşünün. Sizce de bu mama köpeğiniz için en iyi seçim olmaz mı? Biftek ve Dana Etli Köpek Maması, köpeğiniz için en doğru ve en iyi seçim olacaktır. Köpeğinize bu mama ile sağlıklı bir yaşam vaat edebileceksiniz. Bu ürünle aynı zamanda köpeğinizin, eğer varsa, fazla kilolarından da kurtulmanız mümkün. Ayrıca köpeğinizde oluşabilecek olan damar hastalıklarının da oluşma riskini de Biftek ve Dana Etli Köpek Maması ürünü ile azalacaktır. 

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: